Jól sikerült a General Motors (GM) magyarországi vezérképviseletének az a 24 órás értékesítési akciója, amely a múlt hét péntekén 16 órától kezdődött. Összesen csaknem 1500 új Opelre, illetve Chevrolet-re vettek föl megrendelést a márkaszalonokban. Ez a havi eladási átlagokhoz képest mindkét márkánál 40-45 százalék körüli aránynak felel meg – mondta lapunknak Dános András, a General Motors Hungary kommunikációs igazgatója. Az Opelekből (amelyekből összesen 1062-t vásároltak) leginkább az Astra Classic II-t és a Corsát vették, a Chevrolet-k közül a Lacetti és a Kalos volt kelendő. Dános szerint előzetesen még többen érdeklődtek, ám a péntek éjszakai, szombat hajnali jeges utak sok vevőt visszatartottak. A GM Europe-pal közös ötletet először Szlovéniában és Horvátországban valósították meg. Horvátországban például volt olyan márkakereskedő, amelynél 24 óra alatt nagyjából annyi megrendelést vettek föl, mint máskor egy hónapban.
