BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félhavi új Opel- és Chevrolet-eladás egy nap alatt

2005. február 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jól sikerült a General Motors (GM) magyarországi vezérképviseletének az a 24 órás értékesítési akciója, amely a múlt hét péntekén 16 órától kezdődött. Összesen csaknem 1500 új Opelre, illetve Chevrolet-re vettek föl megrendelést a márkaszalonokban. Ez a havi eladási átlagokhoz képest mindkét márkánál 40-45 százalék körüli aránynak felel meg – mondta lapunknak Dános András, a General Motors Hungary kommunikációs igazgatója. Az Opelekből (amelyekből összesen 1062-t vásároltak) leginkább az Astra Classic II-t és a Corsát vették, a Chevrolet-k közül a Lacetti és a Kalos volt kelendő. Dános szerint előzetesen még többen érdeklődtek, ám a péntek éjszakai, szombat hajnali jeges utak sok vevőt visszatartottak. A GM Europe-pal közös ötletet először Szlovéniában és Horvátországban valósították meg. Horvátországban például volt olyan márkakereskedő, amelynél 24 óra alatt nagyjából annyi megrendelést vettek föl, mint máskor egy hónapban.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet