Az Államadósság Kezelő Központ (ÁAK) Rt. mandátumot adott az ABN Amrónak és a UBS Investment Banknak egymilliárd euró, fix kamatozású, 15 éves futamidejű kötvénykibocsátás megszervezésére – írta hirado.hu. Draskovics Tibor pénzügyminiszter január végén úgy nyilatkozott, hogy idén 3,0–3,5 milliárd euró értékben bocsát ki kötvényt Magyarország.
A kötvény kibocsátása és árazása február második felére várható. Az ÁAK a befolyó összeget a 2005-ben lejáró adósság finanszírozására használja fel. A magyar állam január végén egyébként a jelentős befektetői érdeklődésnek köszönhetően 1,5 milliárd dollárra emelte az eredetileg 500 millió dollárra tervezett kötvénykibocsátás összegét. A 10 éves futamidejű, évi 4,75 százalékos fix kamatot fizető papír hozama 0,57 százalékkal haladta meg a hasonló futamidejű amerikai kormánykötvény hozamát. A pénzügyminiszter akkor azt közölte, hogy az 1,5 milliárd dollár értékben kibocsátott kötvényt átváltották euróra, mert el kívánják kerülni a kettős árfolyamkockázatot.
