A Dunaferr-csoport és a reprezentatív szakszervezetek (Dunaferr Vasas Szakszervezeti Szövetség és a Dunaferr Ifjúsági Szervezet) képviselői aláírták az idei bér- és szociális megállapodást. A cég valamennyi tagvállalatánál 2005. január 1-jei hatállyal 7,1 százalékos személyi alapbérfejlesztést hajtanak végre. (A munkavállalók korábban 9,9 százalékot szerettek volna, míg a társaság 5 százalékot kínált.) A tárgyalások záró szakaszában részt vett Oleg A. Mkrtcsan, a Dunaferr Rt. igazgatóságának elnöke és az igazgatóság tagjai részéről Leonyid Kosik és Kroó Iván is – tájékoztatta lapunkat Várkonyi Zsolt, a vállalatcsoport PR-igazgatója. A megállapodás értelmében bérkategória-táblázat szorzóit január 1-jétől felfüggesztik, míg a kötelezően alkalmazandó minimálbér értéke az acélipari vállalatnál havi 60 ezer forint lesz. A munkavállalók a bérfejlesztés összegét már a február havi munkabérükkel együtt megkapják.
