BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Élénk évkezdete lesz a magyar jégkorongsportnak

Húzós évkezdetet hoztak össze a magyar jégkorongsport vezetői. A kanadai válogatott ugyanis ismét a Papp László Sportarénában „lép fel” február közepén a szlovák, a német és a magyar válogatottal, s az sem kizárt, hogy áprilisban ismét visszatér a juharleveles csapat.

2005. január 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Aligha panaszkodhatnak majd az idei évre a hazai jégkorongszurkolók. Április végéig ugyanis olyan programot sikerült összeállítaniuk a sportág vezetőinek, amelyre még azok is felkapják a fejüket, akik csak a világbajnokságok vagy az olimpiák idején – s természetesen csak a legjobbakat figyelve – követik nyomon a mérkőzéseket.
A kezdést a közelmúltban zajlott Kontinentális Kupa döntője jelentette, ahol a Dinamo Moszkva, a Milano Vipers, a HKM Zvolen és az Alba Volán játszott. A torna kiemelt jelentőségű volt a hazai szakág számára, ugyanis ilyen erős klubcsapatokat csak ritkán lehet Magyarországra csábítani. (A felsoroltak mindegyike az első helyen áll a saját országának bajnokságában.) A kupát – amelynek a költsége mintegy 26 millió forintot tett ki – az Alba Volán rendezte, s az élénk érdeklődésnek köszönhetően a klubnak némi nyeresége is volt az eseményen.
Az igazi nagy dobás azonban alighanem a február 11–13. között a Papp László Sportarénában tartandó négy nemzet torna lesz. Itt ugyanis három Divízió I-es, a kanadai, a szlovák és a német alakulat mellett – ráadásul ebből kettő rendre a világbajnoki címre is esélyes –, a magyar válogatott is jégre lép – nyilatkozta lapunknak Kovács Zoltán, a Magyar Jégkorong Szövetség főtitkára. Az esemény rangját csak emeli, hogy az észak-amerikaiak lényegében az első csapattal állnak fel, s ugyanezt lehet elmondani a németekről is. A szlovákoknál ugyan lesz néhány hiányzó, ám így is jó néhány, a jelenleg sztrájk miatt meccseket nem rendező amerikai NHL bajnokságban játszó játékos érkezik Budapestre. Az érdeklődést jól mutatja, hogy az egyik kanadai csatorna már november óta tárgyal a magyar rendezőkkel a közvetítésről, s a mérkőzéseket a Magyarországon is fogható DSF is műsorra tűzi.
A kupa megrendezésére a kanadaiak tavalyi vendégszereplése után nyílt lehetőség. A nem mellékesen a hazai közönség szimpátiáját bíró csapat vezetői keresték meg a jégkorongszövetséget, hogy az évi három európai vendégszereplésük egyikét – ráadásul azt, amelyiket maguk „hazai pályás” fellépésnek tekintenek – Magyarországon rendeznék meg. A háromnapos rendezvény összesen 68 millió forintot visz el a szövetség kasszájából. Ennek jelentős része az aréna bérleti díja – csaknem 20 millió forint – lesz. A csapatok négy éjszakára szóló ellátását is a rendezők állják, s ilyen rangú eseményeken a pénzdíj is kötelező: ennek teljes kerete 55 ezer svájci frank. Emellett a marketingre is fordítani kell – mondta Kovács Zoltán –, amelynek jelentős részét barterben szeretnék megoldani, ám előreláthatóan így is ki kell fizetni reklámra négymillió forintot. A bevételek már lényegesen kevesebb helyről jönnek össze, hiszen csupán két forrásból tudnak pénz szerezni. A szponzoroktól 12 millió forint folyik be, a többit teljes egészében a jegybevételekből kell fedezni. Közvetítési díjakkal nem számolhatnak, ugyanis a nemzetközi szövetség előírásai szerint a rendezők nem kérhetnek pénzt a tévécsatornáktól. A tévé- és technikai hátteret biztosító Sport 1 is csak gyártási költségeket számolhat fel az adást átvevő csatornák felé.
Ezzel együtt a februári rendezvénynek még egy hozadéka lehet. A kanadai válogatott ugyanis az újabb „benyomások” alapján dönti el, hogy a világbajnokság előtti edzőtáborát, s ehhez kapcsolódóan egy mérkőzését Magyarországon tartja és játssza-e. Ennek a összecsapásnak is le van azonban már foglalva az időpontja, így ha a juharlevelesek beleegyeznek, akkor április 26-án ismét az arénában vendégszerepel a kanadai válogatott. Ha ez mégsem jönne össze, akkor a „tartalék” alakulat a svéd vagy az amerikai csapat lenne. Erre az eseményre egyébként már most folyik a szponzorok keresése.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet