Az elmúlt évekénél jóval kisebb, az előzetes adatok szerint 40 millió forint körüli üzemi veszteséggel zárja az idei évet a siófoki székhelyű Balatoni Halászati (BH) Rt. – erősítették meg lapunk információit a cégnél. (A közelmúltban az ÁPV Rt.-től a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztériumhoz (KVM) került BH vesztesége 2003-ban meghaladta a 100 millió forintot.) Az állami tulajdonban lévő, 2004-ben 700 millió forintos nettó árbevétellel
kalkuláló cégnél az idén egy átfogó reorganizációs program kezdődött.
Ennek keretében többek között a vezetői szintek csökkentéséről, 70 fős létszámleépítésről, a veszteséges tevékenységek megszüntetéséről, valamint a termeléshez nem kapcsolódó ingatlanok eladásáról is döntés született. A cég megválik fonyódi hűtőházától és szolgálati lakásaitól is. A kormány még tavaly döntött arról, hogy a BH 49 százalékos tulajdonrésze – egy tőkeemeléses tranzakció révén – a balatoni önkormányzatok birtokába kerülhet.
