BUX 139303.74 0,0 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Januárban aláírják a Parmalat-márkanévszerződést

2004. december 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Parmalat márkanévről szóló tárgyalások az olasz anyavállalat Parmalat S.p.A. képviselőivel lényegében véget értek, Somogyi Ferenc szerint a szerződés készen van, azt várhatóan januárban írják alá Olaszországban. Fónay László, a cég vezérigazgatója korábban lapunknak úgy nyilatkozott, hogy a tervezet szerint a Parmalat márkanév használatáért a magyar társaság a forgalom után 1,5-2 százalékos összeget fizet majd az olaszoknak; s ha a magyar Parmalat nem éri el a 2003-as év nettó árbevételét, azaz 6-7 milliárd forint körüli összeget, akkor egy százalékot fizet az olasz tulajdonosoknak.
A felszámolási költségekkel együtt 600 millió a Parmalat Hungaria Tejipari Rt. 2004-es évi vesztesége, az üzemi szintű deficit azonban 400 millió forint alatt marad – tudta meg a NAPI Gazdaság a tejipari társaság felszámolóbiztosától. „A számok azt mutatják, hogy az idén az utolsó kilenc hónapban nem termeltünk annyi hiányt, mint az első 3 hónap 600 milliós teljes vesztesége” – nyilatkozta lapunknak Somogyi Ferenc a tegnap Székesfehérváron lezajlott hitelezői választmányi találkozó után. Itt elhangzott: jövőre a társaság naponta átlagosan 200 ezer liter tejet kíván feldolgozni, amely éves szinten várhatóan meghaladja majd a 70 millió litert. Somogyi megjegyezte: az erre vonatkozó szerződéseket megkötötték a tejbeszállítókkal. A 38 termelőt tömörítő Fehérvár-Tej Kft. illetékese, Istvánfalvi Miklós – aki egyben a hitelezői választmány elnöke – elmondta: jövőre naponta 100 ezer liter tejet szállítanak a tejipari vállalatnak.

Bognár Máté
Bognár Máté

Ez is érdekelhet