A devizahitelek térnyerése jelentős kockázati tényezőt rejt magában az egész bankrendszer számára - fejtette ki Auth Henrik, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke a Central European Business Centre csütörtöki konferenciáján. Az előadásból kiderült: már nemcsak a lakosság, hanem a cégek esetében is jellemző a svájcifrank-alapú hitelfelvétel. Auth intő példaként megemlítette Lengyelországot, ahol a zloty 15-20 százalékos leértékelődése következtében tömegesen váltak fizetésképtelenné a cégek. A konferencia fő témája egyébként a közép-európai változó banki stratégia volt.
