BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb jegybanki aggodalom

2004. december 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A devizahitelek térnyerése jelentős kockázati tényezőt rejt magában az egész bankrendszer számára - fejtette ki Auth Henrik, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke a Central European Business Centre csütörtöki konferenciáján. Az előadásból kiderült: már nemcsak a lakosság, hanem a cégek esetében is jellemző a svájcifrank-alapú hitelfelvétel. Auth intő példaként megemlítette Lengyelországot, ahol a zloty 15-20 százalékos leértékelődése következtében tömegesen váltak fizetésképtelenné a cégek. A konferencia fő témája egyébként a közép-európai változó banki stratégia volt.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet