BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra kapható a Magyar Hírlap

2004. november 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bubrik Gáspár
Pont került az A Pont című napilap végére: hétfőn késő este megszületett az egyezség a Ringier Kiadó Kft. és az A Pont MH Kiadó Kft. között arról, hogy az utóbbi megveszi a Magyar Hírlap kiadói jogait. Így mától – csaknem kétheti kihagyás után – ismét kapható az újság, amelyet elsősorban ugyanaz a csapat készít, mint az elmúlt egy-másfél évben, ám a működéshez szükséges anyagi-technikai feltételeket az új kiadó biztosítja. Ennek többségi tulajdonosa az Adoc-csoporthoz tartozó Adoc Interprint nyomdacég és az Adoc-Semic kiadó, a kisebbségi üzletrész a Zsurnaliszták Bt.-é.
A kiadóváltás oka az volt, hogy a Ringier a hónap elején bejelentette: megszünteti a Magyar Hírlap kiadását, mivel nem akarta tovább finanszírozni e lap kiadásával az elmúlt négy évben addig felhalmozott, 1,5 milliárd forintnál nagyobb összegű veszteséget (NAPI Gazdaság, 2004. november 2., 5. oldal). Papp Béla, a Ringier ügyvezető igazgatója akkor is hangoztatta, hogy a lap szüneteltetése ellenére a Magyar Hírlap kiadói joga eladó. Erről időközben több befektetővel is tárgyalt a Ringier, ám tegnap estig egyikükkel sem sikerült megállapodnia. Bár a vételár pontos összegét üzleti titokként kezelik, annyi biztos, hogy 100-150 millió forint közötti összegről van szó.
Érzelmi okok is befolyásolták, ezért nem klasszikus lapindításnak tartja Doktor Ferenc, az Adoc-csoport ügyvezető igazgatója azt, hogy az általa irányított cégcsoport végül megvásárolta a Magyar Hírlap és annak online-változata kiadói jogait, archívumát, valamint az előfizetők listáját. Ezt megelőzően az Adoc-csoport vállalta, hogy az egykori hírlaposokból álló szerkesztőségi csapattal – a közéleti napilapok közül elsőként kompakt formátumú –, A Pont címmel a Magyar Hírlap szellemiségét tükröző új napilapot jelentet meg. Ehhez a kiadói hátteret az Adoc-csoport biztosította, a munkatársak pedig azt vállalták, hogy egy hónapig ingyen állítják össze az A Pontot. A következő hónaptól azonban már fizetést is kapnak a régi-új Magyar Hírlap munkatársai, akiknek állandónak tekinthető létszáma 40-45, csaknem a fele a korábbinak. Jelenleg egyébként – egymástól függetlenül – két külföldi szakmai befektetővel is tárgyal az Adoc-csoport az A Pont MH Kiadó Kft.-ben történő üzletrészvásárlásról. Ezek az egyeztetések akár a hét végéig le is zárulhatnak. A Magyar Hírlap formátuma és ára ugyanaz marad, mint az A Ponté, ám annál több, 24 oldalon jelenik meg.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet