BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dolgozói részvénytulajdonosi programot indíthat a CIB

2004. november 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Dolgozói részvényvásárlási programot indíthat a CIB Bank Rt. a november 10-én meghozott tulajdonosi döntés alapján – olvasható a Magyar Tőkepiacban. A CIB kizárólagos részvényese, az Intesa Holding International S.A. egyéves időtartamra hatalmazta fel az igazgatóságot a bank alaptőkéjének legfeljebb 3,5 milliárd forinttal való felemelésére dolgozói részvények kibocsátása útján. A CIB-nél a döntéshez egyelőre semmit nem kívántak hozzáfűzni.
A dolgozói részvénykibocsátással a 23,5 milliárd forint nagyságú jegyzett tőkét legfeljebb 27 milliárd forintra növelheti a bank. Bár még nem ismert, hogy a CIB mely dolgozói vehetnek majd részt a programban, de egy biztos: a leendő részvényesek igen nyereséges bankban szereznek tulajdont. A hitelintézet tavalyi eredménye 10,8 milliárd forint volt, erre az évre 12 milliárdot terveznek. (Félévkor már 7,8 milliárdnál tartottak.)
A bank eddig visszafogott osztalékpolitikát folytatott, az elmúlt három évben például rendre évi 2,5 milliárd forintot fizetett ki ezen a címen, amely a jegyzett tőkére vetítve 10,6 százalékos egy részvényre jutó osztalékot jelent. Miután az árfolyamnyereség-adó bevezetéséről letett a kormány, a CIB részvényprogramjában részt vevő dolgozók jókora adómentes jövedelemre tehetnek szert az osztalékfizetések során, különösen, ha a jövőben az osztalék némileg még növekszik is. Ráadásul a CIB dinamikus növekedést mutató mérlegadatai és fiókhálózat-bővítési tevei szerint az egyik legagresszívabban terjeszkedő bank ma Magyarországon.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet