Erőmű létesítéséhez benyújtott befektetési ajánlatot fogadott el Mohács képviselő-testülete a napokban - írta az uno.hu. A várhatóan 2009-től áramot termelő üzem nem elsősorban az ott foglalkoztatott dolgozók létszáma miatt lehet jelentős, első ütemben ugyanis - ha gázzal fűtik - 60-80 fő felvételét tervezik. Ezzel szemben már 2007-től, a beruházás indításától munkaalkalmat jelent az építés, s egyúttal iparűzésiadó-bevételt a 100 milliárdos munka arányában. Hosszabb távon a termelési érték alapján Mohács adóbevétele a jelenlegi háromszorosa lehet, amit a város újabb munkahelyek létesítésének támogatására fordíthat. Széntüzelésű erőmű telepítése esetén több száz dolgozó alkalmazásával számol a befektető.
