A Nemzeti Nyomozó Iroda illetékes oszálya az elmúlt hét elején három helyszínen tartott házkutatást. Emellett több tanú kihallgatása után múlt pénteken a Kalocsai Fűszerpaprika Rt. három vezető tisztségviselőjét hallgatta ki gyanúsítottként visszaélés ártalmas közfogyasztási cikkel vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt – derült ki a rendőrség közleményéből. A nyomozás jelenlegi adatai alapján arra lehet következtetni, hogy a spanyol import-fűszerpaprikáról szóló laboratóriumi vizsgálati eredményeket részben ismerve, illetve azokat meg nem várva az őrleményt felhasználta a vállalat. A rendőrség korábbi tájékoztatása szerint 2-3 év a büntetési tétele az ártalmas közfogyasztási cikkel való visszaélésnek.
