BUX 139460.27 0,11 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is három céget vizsgálnak paprikaügyben

2004. november 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Nyomozó Iroda tegnap kihallgatta a paprikabotrány egyelőre három érintett cégének vezetőit és a legutóbbi házkutatás során olyan dokumentumokat foglalt le, amelyekből kiderülhet, hogy mennyi paprika érkezett Magyarországra. Egyelőre annyi biztos, hogy az importszállítmányok egy része Spanyolországból került hozzánk, más része Brazíliából és Peruból, illetve Dél-Afrikából. A nyomozóiroda feladata azt is megállapítani – mondta Bocskai István, a felderítésért felelős alezredes –, hogy mely szállítmányok fertőződtek a gombaméreggel, illetve a beérkezett áru milyen minőségű volt. A nyomozás során toxikológiai szakértőket is bevonnak annak megállapítására, hogy a paprikában lévő méreg milyen hatással van az emberi szervezetre. A nyomozóiroda jelenleg közfogyasztási cikkel való visszaélés alapos gyanúja miatt vizsgálja a fűszerpaprika-gyártókat.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet