Eddig már két svájci kiadónak is beletört a bicskája abba, hogy megjelentette a Magyar Hírlapot (MH). A több mint 36 éves múltat maga mögött tudó, kezdetben politikai, az utóbbi években közéleti napilaptól az elmúlt egy évtizedben két multinacionális svájci médiavállalat, elsőként – hat év után – a Marquard-csoport, most pedig – négy év után – a Ringer-csoport válik meg. Az MH idén szeptember végéig összesen mintegy 1,5 milliárd forint veszteséget termelt a Ringier-nek, s a végső elszámolásnál várhatóan a kétmilliárdhoz közelít a negatív eredmény – derült ki Papp Béla, a Ringier Kiadó Kft. ügyvezető igazgatójának tájékoztatójából. A veszteségek miatt a svájci tulajdonos már a nyár elején tervezte az MH megszüntetését, de a kiadó jórészt azokra a tárgyalásokra is hivatkozva kérte az elhalasztást, amelyeket tavasszal kezdtek meg. A Ringier által megkeresett 40 pénzügyi és 20 szakmai befektetőből ötöt, illetve négyet érdekelt az ajánlat, ám érdemi megbeszélést két pénzügyi és két szakmai befektetővel folytattak, akik közül egy-egy visszalépett. A kiadó október 29-én délig várt arra, hogy a megmaradtaktól ajánlatot kapjon a Magyar Hírlapra, ám az nem érkezett meg, s ezzel a Ringier türelme is elfogyott.
A lapot is érzékenyen érintette, hogy évek óta csökken a politikai, illetve a közéleti napilapok eladott példányszáma. A nullszaldó körüli gazdálkodáshoz ideálisnak tartott – egy-két éve még elért – 35–40 ezres példányszám helyett idén napi átlagban 26–28 ezer fogyott az újságból, amit nem ellensúlyoztak a hirdetési bevételek. A Ringier-csoport pedig, amely a veszteségeket finanszírozta, nem lát esélyt arra, hogy eddigi pluszkiadásai belátható időn belül megtérülnek – ezért döntött a Magyar Hírlap megszüntetéséről. A kiadó ugyanakkor továbbra is várja az ajánlatot attól a pénzügyi befektetőtől, amely még időt kért, de ezzel egyidejűleg felhatalmazta a szerkesztőség vezetőit is, hogy keressenek vevőt. Ehhez kapcsolódóan Szombathy Pál főszerkesztő a NAPI Gazdaság kérdésére elmondta: eddig nem gondoltak arra, hogy a szerkesztőség munkatársaiból álló csoport tegyen ajánlatot a Magyar Hírlap megvásárlására, ám ezt sem tartja lehetetlennek. Ha e hét végéig nem sikerül vevőt találni, akkor a jövő héttől szünetel az újság megjelentetése, ám Papp szerint előbb-utóbb lesz befektető.
