BUX 139313.20 0,01 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

„Mindenki” az M6-os beszállítója akar lenni

2004. október 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eddig mintegy tucatnyian – köztük cégek mellett magánemberek, vállalkozók is – jelezték a Magyar Bányászati Hivatal Veszprémi Bányakapitányságán, hogy az épülő M6-os autópálya Érd–Dunaújváros közötti területe mellett kutatnának, s főként agyagot, kavicsot és homokot keresnének – erősítették meg a NAPI Gazdaság információit a bányakapitányságon. Az intézménynél elmondták, hogy többen már meg is kapták a munkák első fázisát jelentő elvi kutatási engedélyeket. Lapunk információi szerint az érdeklődők főként arra számítanak, hogy az építő M6 Duna Autópálya Konzorcium alvállalkozói lehetnek.
Ezzel együtt a lapunk által megkérdezett, az útépítésben járatos szakemberek véleményei szerint a kérelmezőknek kevés esélyük van arra, hogy az útépítésnél közreműködjenek. Többen úgy vélik, az aszfalthoz szükséges bazaltot más területekről, már működő bányákból szállítják majd az építkezéshez. Úgy tudjuk, a kérelmezők között található magánemberek leginkább az autópálya melletti telkek tulajdonosai köréből kerülnek ki, akiknek többsége azt reméli, hogy a közelből az út menti töltésekhez tudna alapanyagot szállítani.
Emellett egyéb gondok is ellehetetleníthetik a kérelmezőket. A bányakapitányság munkatársa ugyanis arról tájékoztatott, hogy a területeken először a régészek kutathatnak. Így pedig az elvi kutatási engedélyek birtokában az érintettek a nem egyszerű eljárás teljesítése miatt csak két-három év alatt tudnák elérni, hogy működő bánya nyíljon az épülő M6-os mellett. Az építtető konzorciumnak az építéssel 2006-ban el kell érnie Dunaújvárost, s mire a kérelmezők minden kötelezettségüket teljesítve bányát nyithatnának, az autópálya már régen megépülne.

Bognár Máté
Bognár Máté

Ez is érdekelhet