BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már csak két hetet kell várni az új Daciára

2004. szeptember 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Október közepétől kapható Magyarországon a Renault mérnökei által kifejlesztett Dacia Logan, amelyet a francia cég tulajdonában lévő pitesti (Románia) üzemben szerelnek össze. A modelltervezéstől a sorozatgyártásig csaknem félmilliárd euróba került a Renault-nak az új modell. A korábban ötezer eurós autónak kikiáltott Logan legegyszerűbb és legolcsóbb változata 1,74 millió forintba kerül majd nálunk. (Ötezer euróért csak Romániában lehet kapni Logant, de az az itthoninál még alacsonyabb felszereltségű változat.) Serge Yoccoz, a Renault Hungária (RH) Kft. ügyvezető igazgatója lapunknak elmondta, hogy nem érdemes Romániából magánimportban behozni a Dacia Logant, mivel a felszereltebb változatok legfeljebb az autóra rakódó terhek közötti különbségek miatt olcsóbbak. Kérdéses lehet még a garancia érvényesítése is, ami Romániában egy év, Magyarországon pedig két év. Idén, egyelőre 24 márkakereskedésben, összesen 2-8 ezer közötti Logan eladásával számol az RH, amely kimondottan erre a modellcsaládra egy finanszírozási konstrukciót is kidolgozott.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet