BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átlépte az árnyékát a Fundamenta

2004. szeptember 16. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Túlteljesíti az idei tervszámokat és a korábban tervezett félmilliárdos veszteség helyett nyereséggel zárja az évet a Fundamenta-Lakáskassza Lakástakarék-pénztár Rt. - jelentette be Gergely Károly, a társaság vezérigazgatója tegnap. Az első félévben az eredmény már százmillió fölött volt. A lakástakarék-szerződések értékesítése a fúzió ellenére jól alakult, a tervek szerint a bővülés 15 százalék lett volna, de 22-23 százalék valósult meg. Az új szerződések együttes összege az első nyolc hónap adatai szerint 80 milliárd forint volt, év végére 130 milliárdot várnak. A Fundamenta hitelállománya 26,5 milliárd forintra nőtt, s bár alig volt elutasított hitelkérelem, az eszközminőség kiváló. A bank eddig csak 10 esetben mondott fel hitelszerződést, de végül ezek is átütemezéssel zárultak.
Gergely Károly elmondta, hogy az Erste Bankkal új, közös terméket hoztak létre. Ez már devizahitellel kombinálja a lakástakarék-szerződéseket. Ez jelenleg egyedi konstrukció a piacon, mivel eddig kizárólag kamattámogatott forinthitellel kínáltak ilyen szerződéseket. A devizás konstrukcióban felvehető hitel összege 500 ezer és 11,75 millió forint között lehet. A szerződés előnye: a futamidő alatt kevesebb törlesztőrészletet kell befizetni, mint a hagyományos jelzáloghiteleknél, ez igaz egyébként a kamattámogatott forinthitelekkel kombinált termék esetében is.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet