BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar alelnöknő a BEF szervezetében

2004. szeptember 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A napokban tartotta első regionális szemináriumát Budapesten a Betétbiztosítók Európai Fóruma (BEF), az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) szervezésében. A konferencián a EU Bizottság belső piaci igazgatóságának tanácsadója, Angelika Koman felkérte a BEF-et, hogy vegyen részt az egységes pénzügyi piac létrehozásának szakmai munkálataiban. Az EU-ban jelenleg egy irányelv van érvényben, amely szerint a betétvédelemnek legkevesebb 20 ezer euró nagyságúnak kell lennie. Az, hogy irányelv már van, s a BEF felkérést kapott, jelzi: a betétbiztosítás is az egységes szabályozás kialakulása irányába halad - hangsúlyozzák szakértők. Magyar vonatkozásban jelentős fejlemény, hogy a 2002-ben alapított BEF idén augusztusban Berg Mariannát, az OBA nemzetközi kapcsolatokért felelős tanácsosát választotta meg alelnökének.
A pénteki konferencia egyik fő témája, hogy a csatlakozó országok miként tudják adaptálni az EU betétbiztosítási irányelvét. A másik téma a különböző európai betétbiztosítási rendszerek és szabályozások ismertetése volt.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet