Bejelentette távozását az Erste Bank lakossági területért felelős ügyvezető igazgatója, az igazgatótanács tagja, Szép Péter. A bankár szeptember 15-ével válik meg a hitelintézettől, s a jövőben tanácsadással, illetve oktatással foglalkozik majd – tájékoztatott az Erste. A hitelintézet szerint Szép Péter az Erste Bank és a Postabank jogi fúziójáig sikeresen végrehajtotta a két pénzintézet termékeinek harmonizációját és a fiókhálózat egyesítését. Szép Péter maga kezdeményezte igazgatósági tagságának megszüntetését. Az Erste Bank lakossági üzletágának irányítását Kisbenedek Péter elnök-vezérigazgató veszi át, az igazgatótanács pedig szeptember 15-étől már csak öt taggal működik tovább. A távozó bankár volt egyébként az egyetlen igazgatósági tag, akit az Erste átvett a Postabankból.
