BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Világelső a szarvasi Pioneer vetőmagtermelő üzeme

2004. szeptember 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy újabb beruházást követően a világ legnagyobb vetőmagtermelő üzemévé vált az amerikai Pioneer Szarvas melletti üzeme. A DuPont társaság részeként a Pioneer 1996-ban hozta létre Szarvason az első kelet-közép-európai vetőmagüzemét, amelyet folyamatosan fejlesztett; a mostani kétmilliárd forintos fejlesztéssel együtt már több mint 40 milliárd dollár tőkét fektetett be – írta a Magyar Rádió Online.
A magyarországi üzem évente 32 tonna hibridkukorica-vetőmag előállítására alkalmas, a termék 65 százalékát exportálják: Európán kívül többek között az Amerikai Egyesült Államokban, Kanadában, Japánban, Új-Zélandon és Ausztráliában értékesítik. Az újabb fejlesztés révén a magyar gazdálkodók az 1996. évihez képest háromszor nagyobb területen termelhetnek hibridkukorica-vetőmagot. A szarvasi üzemben általában kilencven ember dolgozik, de a feldolgozó kampány idején további hétszázan kapnak az üzemben munkát.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet