Az olimpia két hetében az AGB Hungary adatai szerint a Magyar Televíziót nézték a legtöbben. A közszolgálati tévé nem csupán a teljes népesség körében, hanem a kereskedelmi televíziók célcsoportjában, a 18–49 évesek korosztályában is az élen állt. Így augusztus 16–29. között a teljes nézőközönség majd 26 százaléka választotta az mtv-t, amíg az RTL-t 22,4 százalékuk, a TV2-t pedig 23,5 százalékuk. A 18–49 éves korcsoportban a közszolgálati televízió közönségaránya 24,3 százalék volt, kereskedelmi versenytársaié pedig 23,5 százalék és 23,8 százalék.
