ä Napi Gazdaság
Csökkentette lakossági betéti kamatait a Raiffeisen Bank - derül ki a hitelintézet legfrissebb kondíciós listájából. Az egyhavi lejáratnál 0,3 százalékponttal, a 3 havi lekötésnél 0,15 százalékponttal, a féléves esetében 0,2 százalékponttal, míg az egyéves lejáratnál szintén 0,25 százalékponttal mérséklődtek a betéti kamatok minden lekötött összeg esetében. A kondíciós listából így kiderül, hogy a legmagasabb kamatot az 5 millió forintnál nagyobb betétet elhelyező, 3 havi lekötést választók érhetik el (10,85 százalék), míg a legkisebb kamatot a 500 ezer forintnál kisebb összeget elhelyező, egyéves lekötést választók kapják (8,55 százalék).
A Raiffeisen szeptember 7-étől átalakítja bankszámlacsomagjait is. Az eddigi kettő helyett ezután három csomagból választhatnak a bank ügyfelei. A korábbi számlavezetési díj nélküli konstrukció - úgynevezett A díjcsomag - kisebb, a bankkártyákat érintő változásokkal megmarad. Az új nevén AlapSzámla elnevezésű csomag, mivel magasabbak a tranzakciós tarifái, a bankszámlát ritkán használóknak kedvező. A lakossági csomagok közül nagyon drágának számító, havi 1200 forintos számlavezetési díjú, úgynevezett B díjcsomag megszűnik. Helyette két újat vezet be a bank. A Mindennapok számlacsomag alacsony, 190 forint havi díjú, közepes tranzakciós árakkal, míg a Lendület Számlacsomaggal a sok tranzakciót lebonyolító ügyfeleket célozza meg, ennek 550 forint a havi díja, és a legtöbb tranzakció díjmentes. Lényegében ez tekinthető a korábbi B csomag utódjának, de jóval kisebb havi díj fejében.
