BUX 139038.67 -0,19 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növekvő teljesítményen üzemel a kettes blokk

2004. augusztus 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országos Atomenergia Hivatal engedélyének megfelelően folytatódnak az atomerőmű kettes blokkjának terheléses próbái – áll a Paksi Atomerőmű Rt. közleményében. A sikeres 5 százalékos próbaüzemet követően ugyanis tegnaptól 30 százalékos teljesítményszinten vizsgálják a szakemberek a rendszer működését, és ha mindent rendben találnak, valamint a szükséges engedélyeket is megkapják, akkor 50, 70, majd 90 százalékos teljesítményszinten folytatják a vizsgálatokat. Az üzemszerű villamosenergia-termelés csak a sikeres műveletek lezárását követően kezdődhet meg.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet