BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megháromszorozta eredményét az MFB

2004. augusztus 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. a tavalyi első félévihez képest több mint háromszorosára növelte adózott eredményét az idén az első hat hónapban – derül ki a hitelintézet nem konszolidált számokat tartalmazó gyorsjelentéséből. A 3,8 milliárd forintos eredményből azonban ezúttal 2,5 milliárdot osztalékként kifizet az államnak a hitelintézet. A bank üzemi szinten mért eredménye tavaly félévkor még 298 milliós veszteséget tartalmazott, ellenben az idén 4,27 milliárdos pozitívum olvasható ezen a mérlegsoron. Tavaly félévkor csak a rendkívüli eredménynek köszönhetőn volt pozitív a bank mérlege, míg az idén a rendkívüli tétel 438 millióval rontotta a záró számokat.
A bank kamatbevétele nőtt, miközben a kamatkiadások kis mértékben csökkentek, így a kamatkülönbözet 3 milliárd forinttal lett nagyobb, mint az elmúlt év azonos időszakában. Kisebb lett az ügyfelekkel szembeni követelések és az állampapír-állomány. A bank céltartaléka 26,92 milliárdról 22,2 milliárd forintra csökkent. A mérlegadatok alapján a bank saját tőkéje 101 milliárd forint, ez tavaly félévkor 91 milliárd körül alakult.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet