A KDB Bank (Magyarország) Rt. féléves jelentése szerint mérlegfőösszege 57 százalékkal, 68,77 milliárd forintra nőtt. Kamatbevétele 66, kamatkiadása pedig 84 százalékkal lett több, de a kamatkülönbözet így is 1,026 milliárdról 1,606 milliárdra nőtt. A nettó díj- és jutalékbevétel a tavaly év közepi 299 millióról az idei első félév végére 390 millióra bővült. A bank szokásos (üzleti) tevékenységének eredménye 382 millió forintról 556 millió forintra emelkedett, vagyis 45,65 százalékkal gyarapodott. A bankot tulajdonosai feltőkésítették, a jegyzett tőke csaknem megduplázódott, a tavaly félévkor regisztrált 4,69 milliárdról 8,83 milliárd forintra emelkedett. A bank üzleti aktivitásának növekedését jól mutatja, hogy a hitelintézetekkel szembeni követelések 5,3 milliárdról 18,1 milliárdra nőttek, míg a másik húzó tétel az ügyfelekkel szembeni követelések gyarapodása volt, ami július végére már 35,8 milliárd lett, míg egy éve csak 25,5 milliárd forint volt. Az állampapírok állománya alig változott, 6,3 milliárd, a készpénzállomány pedig egymilliárddal, 2 milliárd forintra mérséklődött az elmúlt egy év alatt.
