BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fellebbezés a velencei-tavi aranykutatás ellen

2004. július 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Könnyen lehet, rövid életű lesz az a terv, hogy a Velencei-tónál színesfémek után kutassanak. A Velencei-tó Vértes Térségi Fejlesztési Tanács ugyanis fellebbezést nyújtott be a Veszprémi Bányakapitányság által júniusban kiadott, Nadap és a Meleg-hegy térségében nemes- és színesfémekre vonatkozó elvi kutatási engedély miatt a bányászati hivatalhoz - tudta meg a NAPI Gazdaság. A fellebbezés szerint az engedélybe foglalt terület érinti a Velencei-tó és a Vértes kiemelt üdülőkörzének védett övezetét, s a bányakapitányság határozata nem vette figyelembe két, jelenleg hatályos, a térségre vonatkozó törvény előírásait. A kapitányságon megerősítették lapunk információit a fellebbezés tényéről.
Korábban az angol tulajdonú, 3 millió forint jegyzett tőkéjű, tavaly év végén létrehozott Eastmine Bányászati Kft. elvi kutatási engedélyt kapott nemes- és színesfémérc-kutatásra a Velencei-tó melletti Nadap térségében lévő Meleg-hegyre. Szakemberek szerint ha az ügyben érintett valamennyi hatóság elfogadja a terveket, 2005 közepén kezdődhetnek el a kutatófúrások (NAPI Gazdaság, 2004. július 12., 1-4. oldal).
A környékbeli önkormányzatok vezetői azonban már most jelezték, hogy nem kívánnak hozzájárulni a kutatófúrásokhoz, hisz a települések rendezési tervei nem engedélyeznek ilyen jellegű területhasznosítást.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet