Petíciót nyújtottak be a Hajdú-Bét volt ügyfelei a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumnak, mivel még mindig hiába várnak a pénzükre, illetve a segítségre – írta a radio.hu. A kisebb beszállítók már többször kifejezték elégedetlenségüket amiatt, hogy nem kapták meg a kormány által megígért, összesen mintegy 300 millió forintnyi kedvezményes hiteltámogatást. A pályázat útján kiválasztott bank valószínűleg azért nem folyósítja a hiteleket, mert a Pénzügyminisztérium még nem írta alá a hitelek fedezetéül szolgáló szerződést. Folyamatban van a Hajdú-Bét Rt. ingó és ingatlan vagyonának értékesítése, de a részvénytársaság a vevők személyéről és a kifizetett vételár nagyságáról nem adhat tájékoztatást.
