BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beolvasztja a Bellist a Phoenix Pharma

2004. július 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magába olvasztja a két éve megvásárolt Bellis Rt.-t a magyar gyógyszer-nagykereskedelmi piac legnagyobb szereplője, a Phoenix Pharma Rt. - értesült a NAPI Gazdaság. A Phoenix Pharma a felvásárlás után átvette a Bellis tevékenységét, s a ma már csak néhány dolgozót foglalkoztató társaság az elmúlt egy évben csupán csökkentett üzemmódban működött. A még ki nem futott szerződések, ügyletek lezárása mostanra befejeződött, így elérkezett az idő a Bellis beolvasztására - mondta lapunknak Kaló Tamás, a Phoenix Pharma gazdasági igazgatója.
A Phoenix Pharma egyébként tavaly - elsősorban a Bellisnek köszönhetően - jó évet zárt. Árbevétele az egy évvel korábbi 106,8 milliárd forinthoz képest a január 31-én zárt üzleti évben 140 milliárd forint lett. Üzemi eredménye a 2002-es 1,1 milliárdról 1,9 milliárd forintra nőtt, mérleg szerinti nyeresége pedig 363 millióról 508 millió forintra emelkedett. A Phoenix Pharma részesedése a gyógyszer-nagykereskedelmi piacon jelenleg 37 százalék. Kaló szerint a vállalat árbevétele idén vélhetően elmarad majd a tavalyitól, mivel a gyógyszerárak április elejétől június végéig történt 15 százalékos mérséklése jelentős bevételkiesést okozott a társaságnak.
A német Phoenix Pharmahandel AG érdekeltségébe tartozó Phoenix Pharma 2002 nyarán vásárolta meg az akkor 8 százalékos piaci részesedéssel rendelkező, a Béres-csoporthoz tartozó Bellist. A vételár információink szerint 1,2-1,5 milliárd forint között lehetett (NAPI Gazdaság, 2002. július 24., 4. oldal). Az akvizíciót a Gazdasági Versenyhivatal igen gyorsan jóváhagyta, mivel így a Hungaropharma Rt.-vel összemérhető piaci erejű versenytárs jött létre (NAPI Gazdaság, 2002. november 27., 5. oldal).

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet