Sikerült megegyeznie a fővárosnak a Combino villamosokat szállító Siemens vezette konzorciummal – jelentette be Demszky Gábor főpolgármester pénteki sajtótájékoztatóján. Így az eredeti kiírásnak is megfelelő, ám mégis más típusú Combino villamosokat szállít majd a német vállalat. A tárgyalások során sikerül kialkudni, hogy a késedelem és az egyéb problémák miatt a Siemens 149 millió euró helyett 136 millió euróért szállítsa a járműveket, ezek azonban a korábbi tervekben szereplő alumíniumváz helyett rozsdamentes, hegesztett acélvázra épülnek. Ezzel ugyan nehezebbek lesznek a villamosok, ám az egy forgópontra jutó, s így a sínpályát egy ponton érő terhelés mégis kevesebb lesz, mint a konkurens cégek járműveinél.
Az eredményes tárgyalások után a finanszírozásban részt vevő EIB jóváhagyására vár csak a főváros. Amennyiben ez megtörténik, úgy július 30-án aláírják a szerződést a Siemens vezetésével, amelynek értelmében az első villamosok 2006 tavaszán érkeznek, míg a negyvenedik, utolsó járművet 2007-ben állítják forgalomba. Atkári János főpolgármester-helyettes lapunknak elmondta, az új Combinók szállítása kapcsán nem kell attól tartani, hogy a korábbi pályázaton alulmaradt két cég bármilyen jogi lépésre készülne a döntés miatt. Ők csupán annyit jeleztek, hogy ha elakadnak a tárgyalások, s nem Siemens villamosai lennének a befutók, készek újra ajánlatot tenni.
