BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rosszabb évre számíthat a Delco Remy Hungary

2004. július 21. szerda, 17:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bubrik Gáspár
Óriás leterhelést, ugyanakkor jó néhány évig megismételhetetlennek tűnő, kimagasló árbevételt hozott a tavalyi év a főleg haszonjárművekhez indítómotorokat és generátorokat gyártó Delco Remy Hungary (DRH) Kft.-nek. A csoport egyesült államokbeli központi üzeméből ugyanis a termelést Mexikóba telepítették át, az átmeneti időszakban pedig a magyar leányvállalat mezőkövesdi és miskolci gyárára hárult a feladat, hogy a tengerentúli termeléskiesést pótolja. Ennek köszönhetően a DRH a tavalyi évet 13,6 milliárd forint árbevétellel zárta, ami 3,5 milliárddal haladja meg az egy évvel korábbit. Idén – a tengerentúli gyártás újraindulása miatt – a két évvel ezelőttihez hasonló, 10 milliárd forint körüli árbevételt tervez a DRH, amely ezt időarányosan túl is teljesítette az első félévben – mondta lapunknak Péhl Tibor ügyvezető igazgató. A magyar Delco Remy termékeinek mintegy 98 százalékát exportálja, főbb vevői a teherautó-, a kamion- és az autóbusz-, valamint a mezőgazdasági- és más haszonjármű-gyártó cégek. Partnerei között van a Daewoo, a DaimlerChrysler, a General Motors, a Renault, a Volvo, illetve a Caterpillar, a John Deere, a Freightliner és a Mack.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet