BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezáratná a gyömrői vegyipari üzemet az önkormányzat

2004. július 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A helyi önkormányzat be akarja záratni a gyömrői Pevdi Vegyipari Kft. üzemét; ennek előkészítésére szakemberekből álló vizsgálóbizottság alakult, amely tegnap délelőtt helyszíni bejáráson vette számba, hogy milyen hiányosságok idézték elő a hétfői üzemi baleset nyomán bekövetkezett levegőszennyezést – mondta Gyenes Levente polgármester. A Pest megyei város vezetése már több alkalommal is szorgalmazta a vegyi üzem leállítását, ám a szakhatóság megakadályozta ezt. A polgármester szerint az üzem bezárása elkerülhetetlen, az önkormányzat a döntést saját hatáskörében kívánja meghozni – írja a hvg.hu az MTI-re hivatkozva.
Hétfőn egy műanyag tartályból veszélyes anyagnak minősülő folyadék szabadult ki, aminek következtében nagy mennyiségű szúrós szagú gáz került a levegőbe. Emiatt 250 lakost ideiglenesen ki kellett telepíteni. A polgármester szerint az előzetes vizsgálódásból máris megállapítható, hogy a 30 embert foglalkoztató vegyi üzem működtetésénél előírások egész sorát nem tartották be. Sok, a kilyukadthoz hasonló, vegyi anyagokkal teli tartály áll még a gyár udvarán, az üzemnek nincs intézkedési terve a bajok elhárítására és felelőst sem neveztek ki az ilyen esetek megfelelő levezénylésére. Jellemző, hogy nem a gyár dolgozói, hanem a környékbeli lakosok értesítették a tűzoltókat, mert gázt észleltek a levegőben – mondta Gyenes.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet