Az OTP Bank Rt. a jövő hónap elsejétől a számlavezetési díjon felül havi 100 forintos pótdíjat vezet be azon számlák esetében, amelyek tulajdonosai nem tettek eleget ügyfél-azonosítási kötelezettségüknek. Az intézkedés kiterjed mind a lakossági, mind a vállalati, önkormányzati és közszolgálati ügyfelekre. Azonosítás hiányában a számlákat zárolják, azokra csak befizetni lehet pénzeket, utalást, kifizetést sem korábbi, sem új megbízás esetén nem teljesítenek. Az OTP Bank úgy tájékoztatta lapunkat, hogy a lakossági ügyfelek közül 17 ezer számla tulajdonosa még mindig nem teljesítette azonosítási kötelezettségét.
Részletek az 4. oldalon
