BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Partner Nyugdíjpénztár jövő áprilistól fizethet károsultjainak

2004. július 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Hitelintézeti Felszámoló Kht. mint a Partner Országos Önkéntes Nyugdíjpénztár felszámolója közleményben tájékoztatta a pénztár tagságát a felszámolás folyamatáról. Eszerint a 60 927 tag adatait tartalmazó új nyilvántartáshoz tartozó egyéni számlákon a korábban rögzített tételek nem a valós képet mutatják, sőt a pénztár által vezetett nyilvántartások még a mérleggel lezárt korábbi időszakokról sem adnak pontos képet. A felszámoló ezért arra kényszerül, hogy a több százezer banki és postai befizetés minden egyes tételét manuális módszerrel ellenőrizze. A felszámoló bíró által elfogadott ütemterv szerint ezt a munkát 2004 végére tudják majd elvégezni a felszámolók képviselői, akik csak ezután, várhatóan a jövő év első negyedévében tudják majd folyamatosan kiértesíteni a tagokat egyéni számláik egyenlegéről. A tagi kiértesítést követően a tagság által igényelt egyeztetések 2005 áprilisára záródhatnak le. Csak ezután kezdeményezheti a felszámoló a felszámoló bírónál a kifizetés megkezdését a közbenső mérleg alapján.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet