Az Országos Rádió- és Televízió Testület (ORTT) 300-300 millió forintos bírság fizetésére kötelezte az RTL Klubot és a TV2-t, mivel a társaságok a törvényben előírtnál (a reklámbevételek 6 százaléka) kevesebbet költöttek új, magyar nyelvű filmek készítésének támogatására 2001-ben és 2002-ben – közölte Vékony Éva, a testület szóvivője. Mint mondta, az ORTT a médiatörvény azon kitétele alapján járt el, amely – a nem filmre szakosodott műsorszolgáltatók kivételével – valamennyi országos és körzeti televízió számára előírja ezt a kötelezettséget. A TV2 programigazgatójának közlése szerint bíróságon támadják meg a médiahatóság döntését. Az RTL Klub sajtófőnöke azt mondta, hogy a határozatot még nem kapták kézhez, így hivatalos választ sem adhatnak.
