BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háromszáz-háromszáz milliós bírság az RTL-nek és a TV2-nek

2004. július 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országos Rádió- és Televízió Testület (ORTT) 300-300 millió forintos bírság fizetésére kötelezte az RTL Klubot és a TV2-t, mivel a társaságok a törvényben előírtnál (a reklámbevételek 6 százaléka) kevesebbet költöttek új, magyar nyelvű filmek készítésének támogatására 2001-ben és 2002-ben – közölte Vékony Éva, a testület szóvivője. Mint mondta, az ORTT a médiatörvény azon kitétele alapján járt el, amely – a nem filmre szakosodott műsorszolgáltatók kivételével – valamennyi országos és körzeti televízió számára előírja ezt a kötelezettséget. A TV2 programigazgatójának közlése szerint bíróságon támadják meg a médiahatóság döntését. Az RTL Klub sajtófőnöke azt mondta, hogy a határozatot még nem kapták kézhez, így hivatalos választ sem adhatnak.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet