A felszámolás alá nem került Baumag-cégek pert indítanak a hatóságok ellen közigazgatási jogkörben okozott kár miatt – közölte az Erdős Tamás Ügyvédi Iroda. A jogi képviselő szerint a Baumag-ingatlanok zár alá vétele leginkább a szövetkezeti tagokat károsította. „A hatóságok biztosítási intézkedést tettek és zár alá vételt indítványoztak az úgynevezett Baumag-cégek vagyonára és bankszámláira. Tették mindezt a befektetők védelmének ürügyén. Ezzel azonban – bizonyíthatóan – éppen a befektetők előtt tették hozzáférhetetlenné azt a vagyont, amely egyedül biztosíthatta volna érdekeik érvényesülését” – olvasható a Balázs László volt Baumag-elnököt képviselő ügyvédi iroda levelében, amelyet a Fővárosi Főügyészségnek címeztek.
