BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ki nyert a foci EB-n?

2004. július 7. szerda, 17:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bármennyire is szomorúak a portugál szurkolók az elvesztett döntő miatt, az Európa-bajnokság szervezői és a turisztikai iparág szereplői egyaránt dörzsölhetik a tenyerüket. A befektetett 600 millió euró ugyanis alighanem busásan megtérül. A torna három hete alatt az országba látogató turisták számítások szerint 200 millió dollár körüli forgalmat generáltak. Emellett a portugál kormány a következő hat évben csak az EB hatásaként 260 milliós közvetlen turisztikai bevételre, valamint további 360 millió euró költésére számít. Ám nemcsak a rendező országban nyílt szélesebbre a szurkolók pénztárcája, az angol pubokban például az átlagos forgalomnál sokkal nagyobb árbevétel jött össze – legalábbis az angol válogatott szerepléseikor. A fogadóirodák is érdekes eredményekről számolhattak be, hiszen volt olyan szurkoló, aki a görögök győzelmének köszönhetően 332 ezer fontot vihetett haza. Az európai élklubok számára pedig a megújulást hozhatják az újonnan született sztárok, így például a Real Madrid és a Chelsea a döntőn részt vevő két válogatott legalább egy játékosát már megszerezte vagy bejelentkezett érte jelenlegi csapatánál.
Részletek az 8. oldalon

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet