BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holnaptól utcán az új Penthouse

2004. június 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csütörtöktől 40 ezer példányban újra a standokra kerül a Penthouse magyar kiadása - tájékoztatta lapunkat Faludi János Gusztáv, a lap kreatív igazgatója, aki szerint a mostani magazinnak semmi köze nincs a médiapiacon fizetési botrányairól elhíresült kiadványhoz. A lapot kiadó Penthouse Magazin Kiadó Kft.-t május végén jegyezte be - hárommillió forint törzstőkével - a Cégbíróság. A cég alapítói között van a Playboy korábbi főszerkesztője, Pósa Árpád is, aki az új kiadványnál ugyanezt a pozíciót tölti be. A társaságban a legnagyobb tulajdonosi részesedéssel a Veridon Hungary Kft. rendelkezik, a céget 2003 első negyedévében hozták létre. Az alapítók pontos személyét Pósa nem kívánta elárulni, annyit azonban megjegyzett, hogy a társaságot a magazinpiacon eddig nem szereplő személyek hozták össze, akiknek faipari, építőipari és vendéglátó-ipari érdekeltségeik vannak.
Faludi szerint azért nem kívánták nagy dobra verni az indulást, mert ezzel is szerették volna megkülönböztetni magukat a korábbi szériától. A tartalmat tekintve szeretnének lényegesen eltérni az amerikai „anyalaptól” - noha több anyagot onnan is átvesznek majd -, így alapvetően erotikus férfimagazint szeretnének kiadni, amelyben többek között politikai és gazdasági témájú írások is helyet kapnak. (Az amerikai változatot megjelentető General Mediától vették meg a licencjogokat, s a szerződés szerint számonként fizetnek a kiadónak.) Ezzel együtt az első kiadásokat „próbaszámnak” szánják, s elképzeléseik szerint a végleges változat három-négy hónap múlva kerül majd utcára. A 16-18 főnyi szerkesztőség munkatársainak egy részét egyébként - akárcsak a főszerkesztőt - a konkurens Playboytól csábították el.
Az új lapot közvetlenül az indulást követően sem kívánják nagy kampánnyal a piacra bevezetni, mert erre - versenyezve a nagy multinacionális kiadók tulajdonában lévő konkurens lapokkal - egyébként nem is lenne pénzügyi keretük. Viszonylag nagyobb hírverésre csak később, a Penthouse médiapiacra való integrálódása után - vélhetően szeptember folyamán - készülnek. A piacra lépés körüli részletesebb pénzügyi háttérről Pósa Árpád annyit mondott, hogy a magazin elindítására 100-120 millió forintot szánnak, amiből már az említett reklámkampányt is finanszírozni szeretnék.
Azt mindenesetre már biztatónak tartják, hogy a hirdetési visszajelzések pozitívak: többen érdeklődnek az új Penthouse iránt. A költségekkel kapcsolatban Faludi megjegyezte még, hogy a „legutolsó információk szerint a lapot hosszú távon hazai nyomdában készítik”.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet