Oroszország jövőre 30 százalékkal, 6 milliárd dollárra emeli a hazai hadiiparnak adott megrendelései értékét. Ez összhangban van Putyin tervével, amely a rosszul felszerelt hadsereg és a nukleáris csapásmérő erők megreformálásával kívánja növelni az ország katonai erejét, valamint bővíteni az Ázsiába irányuló fegyverexportot, ezzel ellensúlyozva a kelet-közép-európai piacok elvesztését. Mind katonai, mind ipari körök azonban komoly kétségeket fogalmaztak meg. Egyrészt kérdéses, mi marad meg a tervezetből, másrészt nem érzik elég jelentősnek a kiadások növelését, míg a fegyvergyártók kifogása, hogy a kormány megosztottnak látszik azzal kapcsolatban, mely védelmi szektoroknak kíván elsőbbséget biztosítani. A teljes orosz védelmi kiadás is jelentős mértékben növekedik, a 2005-ös költségvetési terv értelmében 146 milliárd rubellel, 894 milliárd rubelre, azaz 30,8 milliárd dollárra emelik a katonai büdzsét, ami a bruttó hazai termék mintegy 5 százaléka.
Hadügyminisztériumi tisztségviselők arra utaltak, hogy a kormány a következő generációs technológia kutatására kívánja helyezni a hangsúlyt, különösen a stratégiai rakétaerőnél, a meglevők továbbfejlesztése helyett. A növekvő exportnak köszönhetően két számjegyű százalékkal bővülő repülőgépgyártás képviselői bíznak benne, hogy a legnagyobb rész nekik jut majd. A vadászgépeladások alkotják az orosz fegyverexport meghatározó részét és e szektor az átlagosnál sokkal nyereségesebb.
