Újra kalapács alá kerül hat darab, korábban már árverésen eladott, de ki nem fizetett An–2-es aknásznaszád. Az értékesítést végző HM Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Rt. (HM EI) várhatóan augusztusban hirdeti meg a hajókat – mondta Schieber József, a társaság szóvivője. A korábbi árverésen felkínált 34 hajóból 28-at már eladtak. Az eredeti kiáltási ár 1,19–1,67 millió forint között alakult. A hajók valamivel drágábban vagy közel a kikiáltási áron keltek el – tájékoztatott a szóvivő. Az első árverésen a kikiáltási ár összesítve 44,5 millió, a bevétel 66,5 millió forint volt. A HM EI hamarosan a dunai flottilla egykori legnagyobb aknásznaszádjai közül is felkínál hármat, szintén árverés keretében, ezek a hajók azonban drágábbak lesznek.
Az elmúlt három és fél évben a honvédség által levetett holmik értékesítéséből 1,3 milliárd forint árbevételt ért az ÁPV Rt., az eladással megbízott HM EI közreműködésével. Az ÁPV január végétől működő kiskereskedelmi boltja pedig 60 milliós forgalmat ért el eddig, jellemzően olyan apróbb tételekből, mint amilyen a sátorlap vagy a hálózsák. Jelenleg is több ezer tétel vár eladásra a marcali boltban, míg az ÁPV Rt. használatból kivont katonai felszereléseket, eszközöket tároló (inkurrencia-) raktáraiban tonnaszámra állnak a készletek. Ezek nagyobb, összevont tételben való értékesítése jellemzően nyílt árveréssel, esetenként nyilvános pályázaton vagy tárgyalásos eljárással zajlik.
Az egyik legnagyobb idei árverésen egyben kelt el 277 teherautó, 240 műszaki munkagép (köztük buldózer, hídvető és ponton), illetve 60 tétel műszaki szakanyag, köztük több mint 30 T-34-es harckocsi motor, 11 202 utászlapát és 70 ezer négyzetméter álcaháló. Mindez 46,5 milliós kikiáltási árral került kalapács alá, a leütési ár 85,5 millió forint volt. Mint Schieber elmondta, már a szerződést is aláírták és megkezdődött az elszállítás. Hamarosan hasonló módon kerülnek értékesítésre a karcagi depóban felhalmozott ruhaneműk, miután a raktár területére az önkormányzat bejelentette az igényét.
