BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentős fejlesztésekre készül az Accor-csoport

2004. június 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt két évben ugyan a visszaesés jelei mutatkoztak a belföldi és nemzetközi szállodaiparban, ám az idén ismét biztatóak a kihasználtsági adatok - mondta az Accor-Pannonia Hotels (APH) új vezérigazgatója, Patrick Burgignon. Május végén az APH-szállodák kihasználtsága elérte a 85 százalékot, s a szakmán belül Európában a Pannonia esetében növekedett legdinamikusabban a mutató. Ez részben a Budapestre újonnan érkező és gombamód szaporodó fapados légitársaságoknak köszönhető, amelyek új vendégközönséget biztosítanak az APH számára. Ennek megfelelően tervezik fejleszteni az ezen turistarétegnek szánt Ibis hotelláncot: Budapesten összesen kétszáz szobával két ilyen szállodát szeretnének átadni 2006-ig. Győrben és Debrecenben is hasonló lépésre készülnek.
Az anyavállalat illetékesei szerint a felső kategóriás hotelek esetében is van fejlődési lehetőség, különösen azt figyelembe véve, hogy az uniós csatlakozás után valószínűleg egyre nagyobb igény mutatkozik ezen szállodák szolgáltatásai iránt, így például egyre többen szeretnék igénybe venni a hotelek konferenciatermeit. Tízmillió eurós fejlesztést terveznek a Budapesti Kongresszusi Központban, valamint az ehhez tartozó szállodában, hasonló nagyságrendű beruházásra készül a Sofitel Átrium is. Harbula Gyula, akit ugyancsak július 19-étől tölti be a vállalat igazgatóságának elnöki tisztét kifejtette: a kongresszusi központ fejlesztéséhez igénylik a magyar állam segítségét is, hiszen egy megfelelő színvonalú konferenciaközpont működése nem csak az Accor-csoport érdekeit szolgálja.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet