Több mint hárommilliárd forintból újul meg Miskolc belvárosának egy része – az erről szóló megállapodást tegnap írta alá a miskolci önkormányzattal egy izraeli befektetői csoport. A helyhatóság tulajdonában lévő Miskolci Ingatlangazdálkodó (MIK) Rt. tavaly augusztusban írt ki pályázatot a belvárosban található úgynevezett Bazár-tömb fejlesztésére. A tendert az izraeli tulajdonban lévő E.R.D. Building City Center Ingatlanforgalmazó és Ingatlanfejlesztő Kft. nyerte meg. A beruházás megvalósítására a MIK Rt. 24 százalékos és az E.R.D. 76 százalékos részesedésével hamarosan egy közös társaság jön létre – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. A több ütemben megvalósuló beruházás keretében a belváros arculatához szervesen illeszkedő házakat épít fel az izraeli cég, ezekben 225 lakást alakítanak ki. Emellett felépítenek egy kereskedelmi létesítményt, valamint egy parkolóházat. A kivitelezés 2005-ben kezdődik, addigra elkészülnek a tervek, illetve a tömb összközművesítése, amelyet a miskolci önkormányzat vállalt magára.
