BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt az első MÁV-konkurens

2004. június 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szentgotthárd–Szombathely–Sopron–Bécsújhely között közlekedteti első járatát a Floyd Kft. Az első hazai magán-vasútvállalat kizárólag árufuvarozással és vontatással foglalkozik – írja a FigyelőNet az MTI-re hivatkozva. Bogdán András ügyvezető elmondta: a Floyd június 16-án kapta meg a vasútvállalati engedélyt a Központi Közlekedési Felügyelet vasúti felügyeletétől. A tervek szerint az év végéig öt dízel- és tíz villamos mozdonyt közlekedtetnek majd az említett vonalon kívül Kürtös–Hegyeshalom és Kürtös–Sopron között is. A társaság célja nem az, hogy olyan tranzitszállításokat szerezzen vissza, amelyek az elmúlt években közútra terelődtek át, nem kíván konkurálni senkivel, így a MÁV-val is inkább együttműködésre törekszik – tette hozzá Bogdán. Az ügyvezető nem kívánt válaszolni arra a kérdésre, hogy milyen mennyiségű áru szállítását tervezik és mekkora nyereséget remélnek. Az eddig elsősorban vasúti járművek tervezésével foglalkozó Floyd – az ügyvezető elmondása szerint – tavaly 150 millió forintos forgalmat ért el.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet