Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) meglehetősen sok bírálnivalót talált a Magyar Posta (MP) 1999-2003 közötti működésében, így többek között a szolgáltatás minőségét, a társaság gazdálkodását, sőt beruházásait is kifogásolták. A jelentést előadó Bihary Zsigmond, a számvevőszék főigazgatója elmondta, hogy a társaság jelenleg nem képes eleget tenni az európai uniós elvárásoknak. Meglehetősen hosszú például a levelek átfutási ideje, ráadásul a szolgáltatás nem mindenhol elérhető a lakosok számára. Az ÁSZ szerint a közelmúltban nagy vitákra okot adó mobilpostai szolgáltatást sem megfelelő módon - átmenet nélkül - vezették be. A vizsgálat azonban részben leveszi a felelősséget az MP-ről, ugyanis rávilágítottak arra, hogy az elmúlt években igen gyakran módosultak a cég működését érintő törvények.
A beruházások kapcsán a számvevőszék ugyancsak bírálattal élt: a 2002 előtti időszakban - részben kormányhatározatok alapján - 3,5 milliárd forintos fejlesztést és beruházást indítottak el, ám megfelelő hatástanulmányok nem készültek, így végül a társaságnak csaknem 6 milliárd forint vesztesége keletkezett. A pénzszállítást és -feldolgozást ugyancsak problémásnak találta az ÁSZ, itt megjegyezték például, hogy a Defend veszteségessé vált, pedig a szolgáltatást közpénzből fejlesztették. Az ÁSZ részéről hozzátették, hogy a munkát végző új cég esetében külön figyelni kell a hasonló problémák elkerülésére.
A Posta üzleti teljesítménye is csökkent, két évvel ezelőtt az üzleti veszteség hétmilliárd forintra rúgott, bár az elmúlt évben már pozitív változások történtek. A sorozatos bírálatok kapcsán azonban az ÁSZ részéről nem vetettek fel személyi felelősséget.
