Közel 1,1 milliárd forint árbevétel mellett 70 millió forint veszteséggel zárta a tavalyi évet a 342 főt foglalkoztató Zsolnay Porcelánmanufaktúra Rt. (A társaság vesztesége egy évvel korábban még 100 millió forint volt.) Kovács Gyula vezérigazgató szerint a veszteséget az idegenforgalom visszaesése, a porcelánpiac szűkülése, valamint az okozta, hogy a cég termékeit az eladási árhoz viszonyítva aránytalanul nagy ráfordítással tudja csak előállítani. Az elavult infrastruktúra miatt például a Zsolnay energiafelhasználása a hasonló porcelánmanufaktúrákhoz képest 40-45 százalékkal magasabb. A vezérigazgató szerint a másfél évvel ezelőtt megkezdett műszaki-technológiai fejlesztések (amelyekre eddig 266 millió forintot költött a cég) eredményeként az idén már nem lesz veszteséges a Zsolnay.
