BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hetvenmillió a Zsolnay vesztesége

2004. június 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közel 1,1 milliárd forint árbevétel mellett 70 millió forint veszteséggel zárta a tavalyi évet a 342 főt foglalkoztató Zsolnay Porcelánmanufaktúra Rt. (A társaság vesztesége egy évvel korábban még 100 millió forint volt.) Kovács Gyula vezérigazgató szerint a veszteséget az idegenforgalom visszaesése, a porcelánpiac szűkülése, valamint az okozta, hogy a cég termékeit az eladási árhoz viszonyítva aránytalanul nagy ráfordítással tudja csak előállítani. Az elavult infrastruktúra miatt például a Zsolnay energiafelhasználása a hasonló porcelánmanufaktúrákhoz képest 40-45 százalékkal magasabb. A vezérigazgató szerint a másfél évvel ezelőtt megkezdett műszaki-technológiai fejlesztések (amelyekre eddig 266 millió forintot költött a cég) eredményeként az idén már nem lesz veszteséges a Zsolnay.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet