A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) ötmillió forintra bírságolta a FiberNet Kommunikációs Rt.-t, mivel a társaság visszaélt a gazdasági erőfölényével - derül ki a GVH közleményéből. A kábelszolgáltató általános szerződési feltételeibe foglalt kikötése ugyanis lehetővé teszi, hogy a társaság a programcsomagokba elosztott csatornákat az előfizető előzetes értesítésével megváltoztassa, és így új programcsomagokat alakítson ki. A GVH határozatában megtiltotta az általános szerződési feltételek e rendelkezésének azon célból való alkalmazását, hogy a FiberNet saját egyoldalú döntése alapján új, az előfizetőknek jelentős többletköltséggel járó csatornákat helyezzen el a programcsomagokban. A cég emellett akkor is visszaélt gazdasági erőfölényével, amikor a kiszállási díjat 2003. január 1-jétől duplájára, négyezer forintra emelte.
