BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötmillió forintra bírságolta a FiberNetet a Gazdasági Versenyhivatal

2004. június 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) ötmillió forintra bírságolta a FiberNet Kommunikációs Rt.-t, mivel a társaság visszaélt a gazdasági erőfölényével - derül ki a GVH közleményéből. A kábelszolgáltató általános szerződési feltételeibe foglalt kikötése ugyanis lehetővé teszi, hogy a társaság a programcsomagokba elosztott csatornákat az előfizető előzetes értesítésével megváltoztassa, és így új programcsomagokat alakítson ki. A GVH határozatában megtiltotta az általános szerződési feltételek e rendelkezésének azon célból való alkalmazását, hogy a FiberNet saját egyoldalú döntése alapján új, az előfizetőknek jelentős többletköltséggel járó csatornákat helyezzen el a programcsomagokban. A cég emellett akkor is visszaélt gazdasági erőfölényével, amikor a kiszállási díjat 2003. január 1-jétől duplájára, négyezer forintra emelte.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet