BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsóbb ügyfélszolgálatot szeretne a Generali

2004. június 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Évente 300 ezer telefonos, 15 ezer faxon érkező és 10 ezer e-mailes ügyfélbejelentést fogad a Generali-Providencia Biztosító Rt. - hangzott el a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján. Az ügyfélszolgálati rendszerük (CRM - Customer Relationship Management) folyamatos fejlesztése érdekében a biztosító nemrég egy közel 70 millió forintos kontakt center vásárlása mellett döntött. A Generali nagy hangsúlyt helyez - a kisebb költségű - önkiszolgáló ügyfélszolgálati csatornák kiépítésére, ám minden elérési csatornát megtartanak.
Jelenleg az ügyfélszolgálatokon keresztül zajlik az ügyintézés 54 százaléka, ezt két év alatt 21 százalékra mérsékelnék. Korszerűsítenék az ügyfél-tájékoztatást, s tervezik, hogy a jövőben a fizetési felszólítást és a szerződés megszűnéséről szóló tájékoztatót SMS-ben küldik ügyfeleiknek, mivel így nagyobb biztonsággal célba ér az információ, mintha levélben küldenék. Ugyancsak terv, hogy a jövőben SMS-en keresztül fizethetik majd a díjakat az ügyfeleik.
A tájékoztatón elmondták, hogy felméréseik szerint az e-mailes és az internetes ügyfélszolgálat a legolcsóbb. A Generali által számolt költségarányokból kiderül: míg a személyes ügyfélkapcsolat 4 egységbe kerül, addig a levélben történő értesítés 2,5, a telefonos 1,8, a fax 1,5, az SMS 1,2, ugyanakkor az e-mailes és internetes ügyfélszolgálat 1 egységbe kerül. A Generalinál minden csatornát használnának a jövőben, de egyre kisebb szerepet szánnak a személyes ügyfélszolgálatnak, szemben a telefonos és internetes ügyfélszolgálattal.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet