BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraindulhat a paksi 2-es blokk

2004. június 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Paksi Atomerőmű Rt. már több, az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) által előírt biztonsági követelményt teljesített a 2-es blokk újraindításához. A további feltételek teljesítése esetén, akár a nyáron újra lehet indítani a reaktort, de az egyelőre csak körülbelül 4,5 hónapig üzemelhet, a tavaly áprilisi üzemzavarból visszamaradt, a tisztítótartállyal és a sérült fűtőelemekkel kapcsolatos mentesítési munkák megkezdéséig, mivel az utóbbi tevékenység bekapcsolt állapotban nem végezhető - mondta Lux Iván, az OAH főigazgató-helyettese. A tisztítótartály és a sérült fűtőelemek biztonságos körülmények között vannak, tárolóterüket külön hűtő és szellőző beavatkozórendszerrel teljesen elválasztották a 2-es blokk többi elemétől, így a pihentetőmedencétől is.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet