A Paksi Atomerőmű Rt. már több, az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) által előírt biztonsági követelményt teljesített a 2-es blokk újraindításához. A további feltételek teljesítése esetén, akár a nyáron újra lehet indítani a reaktort, de az egyelőre csak körülbelül 4,5 hónapig üzemelhet, a tavaly áprilisi üzemzavarból visszamaradt, a tisztítótartállyal és a sérült fűtőelemekkel kapcsolatos mentesítési munkák megkezdéséig, mivel az utóbbi tevékenység bekapcsolt állapotban nem végezhető - mondta Lux Iván, az OAH főigazgató-helyettese. A tisztítótartály és a sérült fűtőelemek biztonságos körülmények között vannak, tárolóterüket külön hűtő és szellőző beavatkozórendszerrel teljesen elválasztották a 2-es blokk többi elemétől, így a pihentetőmedencétől is.
