BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbüntette a GVH a Vodafone-t

2004. június 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint a Vodafone Magyarország Rt. a fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolására alkalmas magatartást tanúsított, amikor a VitaMAX Duo mobiltelefonos díjcsomagot népszerűsítő reklámaiban azt állította, hogy a díjcsomag percalapú díjelszámolást alkalmaz. A VitaMAX Duo ugyanis nem rendelkezik percdíjjal, a díjelszámolási egység tehát nem lehet percalapú - derül ki a GVH közleményéből. A hivatal 15 millió forintra bírságolta a Vodafone-t és határozatában megtiltotta a jogsértő magatartás további folytatását.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet