A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint a Vodafone Magyarország Rt. a fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolására alkalmas magatartást tanúsított, amikor a VitaMAX Duo mobiltelefonos díjcsomagot népszerűsítő reklámaiban azt állította, hogy a díjcsomag percalapú díjelszámolást alkalmaz. A VitaMAX Duo ugyanis nem rendelkezik percdíjjal, a díjelszámolási egység tehát nem lehet percalapú - derül ki a GVH közleményéből. A hivatal 15 millió forintra bírságolta a Vodafone-t és határozatában megtiltotta a jogsértő magatartás további folytatását.
