Az ingatlanszakemberek szerint a rendszerváltozás óta az idei látszik a legrosszabb esztendőnek. A használt lakások piaca júniusra a már bekövetkezett árcsökkenés ellenére szinte teljesen leállt. A főváros külső kerületében az olyan otthonokra, amelyek áprilisban még 12-13 millió forintért keltek el, most 11,5 millióért még érdeklődő sem akad. A helyzet nem jobb az agglomerációban, sőt a vidéki nagyvárosok egy részében sem. Az ingatlanosok a fő bűnösnek a használt lakásoknál bevezetett alacsony hitelezési limitet tartják. A bankosok nem osztják ezt a nézetet maradéktalanul, de attól mindenképpen tartanak, hogy az ingatlanpiac leülése tartósabban véget vet a lakáshitelezési boomnak. Pedig ezen a téren - a lakáskölcsönök GDP-hez viszonyított alacsony aránya miatt - még lenne mit bepótolnunk. Az aggodalmakat növelheti, hogy a tapasztalat szerint a használt lakások adásvételénél bekövetkező visszaesés némi késéssel ugyan, de visszaveti az új lakások (ma még az ingatlanok néhány típusánál viszonylag élénk) forgalmát is.
A használt lakások piacáról körképünk a 13. oldalon ä
