Csaknem 400 millió eurót költött a Renault autógyár a romániai Pitestiben levő Dacia gyár átalakítására, hogy megkezdődhessen a legújabb fejlesztésű Dacia modellcsalád első változatának, a Logannak az összeszerelése - jelentette be Louis Schweitzer, a Renault S.A. elnöke Párizsban. Az új autót leginkább a kelet-közép-európai térségbe, valamint a fejlődő országok piacaira szánják, ám ugyanazt a konstrukciót eltérő elnevezéssel hozzák forgalomba. Ott, ahol a csaknem három évtizedes Dacia márkát ismerik, a román gyár nevén fut majd az új modell, azokban az országokban viszont, ahol kevéssé közismert ez a márka, a Renault újdonságaként kerül a piacra.
Magyarországról egyelőre háromféle alkatrészt szállítanak a Dacia üzemébe, Schweitzer szerint vizsgálják annak lehetőségét, hogy a beszállítók köre bővüljön. A Dacia/Renault a FIAT Pandával, a Daewoo Matizzal és Kalosszal, továbbá a Skoda Fabiával szeretne konkurálni.
Az autó szeptemberben - természetesen Dacia néven - a román piacon jelenik meg először, az alapváltozat ott 5000 euró körüli összegbe kerül majd, de a jobb felszereltségű változatok ára sem nagyon haladja majd meg a 6000 eurót. A magyarországi forgalmazás valószínűleg október elejétől indul, 26 olyan Renault-kereskedésben, ahol megteremtették, illetve szeptember közepéig megteremtik az értékesítési feltételeket - mondta a NAPI Gazdaságnak Serge Yoccoz, a Renault Hungária Kft. ügyvezető igazgatója. Ehhez az érintett márkakereskedésekben lehetőleg új épületszárnyat, illetve ahol nincs elegendő hely, teljesen elkülönített eladóhelyet kell kialakítani. Ugyanakkor a szervizrészlegek alkalmasak a Daciák javítására, hiszen a modell szinte minden alkatrésze régebbi vagy újabb Renault-kból származik. A modell hazai árát Yoccoz nem árulta el.
