Több mint 27,5 milliárd forintos beruházással valósul meg a régió több mint kétszáz települését kiszolgáló Mecsek-Dráva Hulladékgazdálkodási Program (MDHP) - jelentették be Pécsett. Az óriásberuházás keretében több korszerű lerakó, valamint legalább három, a hulladékot hasznosító erőmű épül a térségben. Mint azt a pécsi városházán közölték, a teljes beruházás 65 százalékát uniós forrásokból fedezik, 25 százalékot a központi költségvetés vállal magára, 10 százalékot a konzorciumba tömörült önkormányzatoknak kell előteremteniük.
A program keretében elkészül valamennyi érintett település hosszú távú hulladékgazdálkodási terve is. A NAPI Gazdaság információja szerint a lerakókat a jelenleg 227 település több mint félmillió lakosát kiszolgáló Biokom Pécsi Környezetgazdálkodási Kft. működteti majd, amelyből néhány héttel ezelőtt kiszállt a francia Onyx, így a cég immár ismét teljes egészében a pécsi önkormányzat tulajdonában van. A teljes beruházásnak 2008-ra kell elkészülnie.
